Sublimacja

Firma ELSTAR oferuje również usługi w zakresie wykonywania druku metodą sublimacji. Proces ten polega na wykonaniu wysokiej jakości  druku cyfrowego atramentami sublimacyjnymi na specjalnym papierze transferowym. Tak przygotowany wydruk jest następnie przenoszony na różnego rodzaju tkaniny poliestrowe przy użyciu wysokiej temperatury kalandra.

Druk sublimacyjny znajduje obecnie szerokie zastosowanie w branży reklamowej oraz targowej , gdyż szczególnie tam ważna jest trwałość wydruku oraz relatywnie duża odporność na zagniecenia. Tkaniny zadrukowane w technologii sublimacji są często wybierane przez Klientów również  ze względu na łatwiejszy transport. Nie bez znaczenia jest również fakt, że sublimacja to technologia całkowicie ekologiczna, a tkaniny poliestrowe które stosujemy posiadają certyfikaty trudnopalności B1 oraz M1.

Nadruk wykonywany na tkaninach do podświetleń oraz tkaninach nieprzepuszczających światła typu blackout.

Szerokość: do 300cm
Długość: do 30m
Kolory: CMYK
Materiał: Backlit, blackout, mesh

Druk UV

W naszej ofercie znajduje się również Druk UV. Ma on bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach.

Drukujemy zarówno na materiałach twardych takich jak PCV, plexi czy, dibondzie, ale również oferujemy naszym Klientom zadruk technologią UV na tkaninach do podświetleń w kasetonach tekstylnych lub tkaninach typu blockout.

Technologia druku UV gwarantuje wysoką jakość grafiki, wyjątkowe nasycenie kolorystyczne,  a dzięki lampie UV w urządzeniu drukującym warstwa tuszu polimerowego jest natychmiast utwardzana, co przyczynia się do trwałości wydruków.

UV z rolki

Nadruk technologią UV. Wykonywany na tkaninach do podświetleń oraz tkaninach nieprzepuszczających światła typu blackout.

Szerokość: do 300cm
Długość: do 30m
Kolory: CMYK
Materiał: Backlit, blackout

UV płaski

Nadruk technologią UV wykonywany na płytach.

Szerokość: 130cm
Wysokość: 250cm
Kolory: CMYK
Materiał: PVC, Dibond

Ploter tnący

Ploter tnący/frezujący ZUND.
Możliwość cięcia zadrukowanego materiału, płyt PVC, dibondu, plexi.

Szerokość: 250cm
Wysokość: 300cm

PRZYKŁADOWE REALIZACJE